ICX-7150

امروزه با توجه به نیاز شبکه ها و کاربران به تکنولوژی ها و کاربری های جدید تولیدکنندگان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری به دنبال افزایش بهره وری و امکانات محصولاتشان هستند.

7150 2

شرکت بروکید نیز در خانواده ICX-7150 که جدیدا به بازار روانه کرده است، قابلیت های جالبی برای پاسخ به نیاز کاربران فراهم نموده که برخی از قابلیت های جدید آن به شرح زیر است

SDN

مدتیست شبکه های SDN پا به عرصه تکنولوژی نهاده اند و قابلیت هایی مانند مدیریت یکپارچه شبکه را به شبکه اضافه می کنند. ولی در عین حال به دلیل نوپا بودن و عدم اطمینان مدیران شبکه به آن، سرعت رشد و استفاده از آن کم است.
در سوئیچ‌های موجود در بازار می توان این قابلیت را برای پورت‌های خاصی فعال نمود و برای کاربران خاصی از آن استفاده کرد ولی با محصول جدید شرکت بروکید می توان این قابلیت را برای انواع خاصی از ترافیک ها بر روی پورت های مشخص فعال نمود لذا برای مواردی که لازم است از قابلیت های SDN استفاده شده و در سایر موارد از همان قابلیت های شبکه های سنتی استفاده می گردد.

VCT (Virtual Cable Tester)

این قابلیت با فراهم کردن امکان تست کابل های متصل به سوئیچ، سرعت عیب یابی را به شدت بالا برده و دیگر نیازی به مراجعه حضوری و استفاده از تسترهای دستی نیست و می توان با استفاده از SSH و یا Telnet به سوئیچ متصل شد و تست کابل را توسط سوئیچ انجام داد.

Long Distance Stacking

سوئیچهای 7150 نیز مانند سایر سوئیچهای خانواده ICX دارای قابلیت Long Distance Stacking هستند که امکان ساختن سوئیچ های stack با فاصله تا ده کیلومتر را فراهم کرده و علاوه بر سهولت در مدیریت، باعث ایجاد افزونگی در لایه دوم شبکه می شوند. بنابراین نیاز به استفاده از پروتکل های مسیریابی لایه سوم و پیچیدگی های مربوط به آنها از بین می رود و شبکه یکپارچه تر و مدیریت آن آسانتر می شوذ.

VRRP

این سوئیچها با امکان پشتیبانی از Stack  و LACP و IPV4/IPV6 Routing و پروتکل های مربوط مانند OSPF و RZP و VRRP قابلیت ارائه سرویسهای سوئیچ Core برای شبکه های کوچک و متوسط را نیز دارند.

7150 3

Fanless

سوئیچهای این خانواده (مدل های غیر  ( POEبه دلیل طراحی Fanless می توانند در کلاس های درس و یا اتاقه ای بیمارستان مورد استفاده قرار گیرند. جالبتر آنک ه سوئیچ های با قابلیت POE نیز امکان غیر فعال کردن FAN از طریق تنظیمات مربوط را دارند فقط باید توجه داشت که در این صورت مجموع توان خروجی POE  سوئیچ به 150W کاهش خواهد یافت.

ISSU(In service Software Upgrade)

با ایجاد Stack  در سوئیچ های لایه  Aggregation امکان برقراری همزمان ارتباط از هر کدام از سوئیچ های لایه Access و   Core با دو سوئیچ لایه  Aggregation که با هم Stack  شده اند، وجود دارد که یکی از نیازهای اصلی  Failover می باشد. اکنون با سیستم ISSU میتوان Upgrade  کردن Firmware را نیز بدون Downtime انجام داد.

Unified Communication

به دلیل پشتیبانی از Vlan  بر اساس MAC و همچنین QoS و PoE و سایر قابلیت های کلیدی گزینه بسیار مناسبی برای شبکه های Multiservice  مانند شبکه های Unified Communication Voice , Cloud ,  می باشند.

Wireless Interoperation

همخوانی و کار با سیستم های  Access Point شرکت Brocade Ruckus  که امکان طراحی و اجرای یک شبکه یکپارچه را برای Mobiliy  وUnified Communication می دهد.

بررسی گارانتی محصول