چهارشنبه, 15 مهر 1394

پیش ثبت نام نمایشگاه الکامپ بیست و یکم از شنبه هجدهم مهر ماه آغاز می شود.

سه شنبه, 03 تیر 1393

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان سمنان با حضور 26 شرکت و 49 فروشگاه و طی برگزاری فرایند انتخابات تشکیل شد.

بر اساس فراخوان نظام صنفی رایانه ای کشور مبنی بر تشکیل نظام استان سمنان، تعداد 26 شرکت و 49 فروشگاه اعلام آمادگی و ثبت نام کردند که طبق آن 26 نفر به عنوان نامزد متشکل از 13 نفر شاخه شرکت ها، 10 نفر از شاخه فروشگاه ها و 3 نفر به عنوان بازرس شرکت کردند که در نهایت 5 عضو هیات مدیره این سازمان انتخاب شدند.

سه شنبه, 03 تیر 1393

با وجود توجه و اهمیت حضور بخش خصوصی در تصمیم گیرهای اقتصادی به منظور ایجاد فضای رقابتی و رونق کسب و کار و همچنین متعادل کردن نرخ های بازار، شاهد هستیم بر اساس تازه ترین بخشنامه گمرک ایران، تعرفه واردات 48 محصول شامل موبایل، تبلت، لوازم رایانه از قبیل، کیس، کی بورد، چاپگر، و همچنین سرور، اسکنر و تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه افزایش یافته است. این بخش نامه بر اساس استعلام سازمان توسعه تجارت ایران طی نامه 927/210/93 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد صورت گرفته است.

سه شنبه, 03 تیر 1393

ایسنا: رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به افزایش چهار درصدی نرخ گمرکی محصولات IT در کشور تاکید کرد: ما فکر نمی‌کنیم که این نرخ گمرکی چهار درصدی اضافه، باعث افزایش قیمت کالاها بشود چرا که برای تمامی‌ اقلام IT تولید محتوا می‌کنیم و این تولید محتوا باعث افزایش فروش اجناس شده و تقاضا را نیز بیشتر می‌کند.

سه شنبه, 03 تیر 1393

ضرایب مالیاتی عمده فروشی از ۴ به ۳درصد و خرده فروشی از ۷ به ۶ درصد کاهش یافت و بنابر اعلام اتحادیه، ضرایب جدید مالیاتی صنف فناوری اطلاعات برای سال ۹۲ قابل اجراست. بر همین اساس رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در نامه‌ای سرگشاده به ریاست سازمان امور مالیاتی ۹ نکته را در خصوص مالیات صنف فناوری اطلاعات اعلام کرد و خواهان برگزاری جلساتی با حضور کار‌شناسان و خبرگان این صنف و کار‌شناسان دارایی شده تا راهکارهای کارآمد برای اجرای قانون مالیات شناسایی شود.

بررسی گارانتی محصول